Мис на светот позираше гола за „Плејбој“

2 копии

Преубавата Иркиња Розана Дејвисон во 2003 година ја понесе титулата Мис на светот. Ново е тоа што таа се разголе за октомвриското издание на германскиот „Плејбој“. Погледнете ја како изгледа.  
| | веќе видена | слични

Убавицата Розана Дејвисон која во 2003 година беше Мис на светот, покажа дека и сега е во добра форма. Иркињата нејзиното прекрасно тело го покажа за октомвриското издание на германски „Плејбој“.
| | веќе видена | слични

Повеќето мисици на сцената делуваат срамежливо и смирено, а таква беше и Росана во 2003 година кога триумфираше на натпреварот. Овојпат ни покажа многу повеќе од бикини, вечерни фустани и невина насмевка. Росана Дејвисон има 28 години, потекнува од Ирска и во 2003 – та година победи на натпреварот за Мис на светот. Таа е дипломиран нутриционист – терапевт, а досега се занимавала и со манекенство и глума. Таа сега повторно се враќа на големата сцена и тоа со голотија! Не успеа да одолее на познатото списание, па таа се разголи за германското издание на Плејбој. Погледнете ги фотографиите кои ќе го загреат октомври кога Росана ќе се насмевне од киосците ширум Европа: Содржината не е лекторирана
| | веќе видена | слични

ФОТО: Поранешната Мис Свет се соблече за „Плајбој“ Поранешната Мис на светот за 2003 и ќерка на познатиот ирски пејач и композитор Крис Де Бург, Росана Дависон (28), го преттсваи своето голо тело во новото издание на популарниот магазин за мажи „Плејбој“. Волшенбната Ирка овој провокативен едиторијал го снимила на егзотичниот остров Маурициус. Манекенката во проѕирни танга гаќички се трклала по песочната плажа и трчкала гола покрај морето. Таа изјавила дека на снимањето било убаво, а дека фотографиите се пристојни и достоинствени.
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мис на светот позираше гола за „Плејбој“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: