ФОКУС НА ДЕНОТ: Јанева отворила боледување, ВМРО-ДПМНЕ има поинакви сомнежи за „Рекет“


Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Аболицираниот Заев ја укина правната држава, стави крај на правото и правдината во Република Македонија. Нашата држава е единствена во Европа во која во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Јавното обвинителство за организиран криминал ќе испитува дали Фондот за иновации и технолошки развој направил злоупотреби при доделување на грантови. Откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И мене не ми се допаѓаше Вимла Рускоска пред седум-осум години, рече денеска премиерот Зоран заев одговарајќи на новинарске прашање за новиот законски предлог ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за Јавното обвинителство и Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за Совет на јавните обвинители се доставени во Собранието и ...
| | веќе видена | слични

Oд ВМРО – ДПМНЕ прашуваат зошто специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева не пријавила, ако знаела дека и други лица го користат нејзиното име за рекет. ...
| | веќе видена | слични

Во однос на забелешките на постојниот Закон за Јавно обвинителство којшто го предложи Зоран Заев, односно власта што го предложи до Собранието, од моите ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева вчера даде изјава со која обзнани дека многу други луѓе уценувале и знаела за тоа ама не пријавила, ова денеска преку прес-конференција го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 283 | | | веќе видена

Собранието а потоа и Советот на јавни обвинители експресно и едногласно како и што ја избраа така ја лишија од функцијата специјален јавен обвинител. Катица ...
сите 520 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 268 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 331 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Јанева отворила боледување, ВМРО-ДПМНЕ има поинакви сомнежи за „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: