Florence + The Machine со спот за “Ship To Wreck”


Според импресиите на посетителите на фестивалот Coachella во САД, бендот Florence + The Machine имал еден од најдобрите настапи, а всушност тоа и се очекува од Florence Welch. Неодамна во едно интервју самата таа за синглот “Ship To Wreck” чиј спот може да го погледнете во продолжение изјави дека е за нејзината деструктивна страна и како нешто создадавате само за подоцна да го урнете. Режисер на овој видео спот е Vincent Haycock кој беше задолжен и за спотот на “What Kind Of Man” – првиот сингл од престојниот албум кој ќе го носи името “How Big, How Blue How Beautiful”, а ќе се појави на 1-ви јуни.
| | веќе видена | слични

Florence + the Machine доаѓаат на INmusic фестивалот во Хрватска, каде покрај нивните добро познати и слушани хитови ќе бидат презентирани и песни од последниот албум „How Big How Blue How Beautiful“. Ова ќе биде нивна прва и долго очекувана посета на Хрватска. Florence + the Machine се појавија на светската музичка сцена во 2009 година со одлично прифатениот албум „Lungs“. Дебитантскиот албум беше меѓу најпродаваните во годината и ја направи Флоренс меѓународна музичка ѕвезда на 21 година. Сите песни од уште по успешниот второ издаден албум „Ceremonials“ се прославија меѓу промоцијата на песните од дебитантскиот. „Ceremonials“ беше објавен во 2011 година и стана хит бр.1 во Велика Британија и бр.6 на топ листите во САД. Претстојниот трет албум најавен со новиот хит „What Kind Of Man“ веројатно ќе го достигне истото ниво на успех. Новите, па дури и лични песни се за обидот да се научи како да се живее и сака во овој свет. Песните се снимени и напишани во 2014 година во продукција на Markus Dravs (Björk, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Сашо Тасевски, директорот на БЈБ, телохранител на тогашниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, доцна вечерва сведочеше во кривичниот суд дека на ...
сите 192 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 213 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 70 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Брендон Бучард пораснал во сиромашно семејство во Монтана, а денес е најпродаван автор на Нујорк Тајмс. Погледнете ја инспиративната приказна како од мачни и ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Florence + The Machine со спот за “Ship To Wreck”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: