34 Основни и средни училишта наградени на „Предизвик за млади истражувачи 2“ на ФИТР


5 копии

Скопје (09.06.2019) Триесет и четири проекти на основни и средни училишта се наградени на „Предизвик за млади истражувачи 2“ на Фондот за иновации и технолошки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Беровското основно училиште „Дедо Иљо Малешевски“ е една од воспитно-образовните установи во источна Македонија која доби поддршка од Фондот за иновации и ...
| | веќе видена | слични

На конкурсот „Предизвик за млади истражувачи 2″, ООУ„Св. Климент Охридски” од село Драчево, од Фондот за иновации и технолошки развој доби награда, финансирање ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации упорно бара пари за да ја пополни дупката во буџетот. Според директорот Деспотовски, важно е се најдат пари за да се поддржат компаниите. На ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Проектите на 34 основни и средни училишта во земјава се прогласени за најдобри и добија награди од Фондот за иновации и технолошки развој. Тие учествуваа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот за иновации и технолошки развој денеска на завршен настан во Градскиот парк ќе ги објави избраните најдобри проекти на ученици од основни и од средни ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Министерот за телекомуникации на Иран, Мухамед Џавад Азари Џароми порача преку Твитер дека американскиот сајбер напад на ирански цели не бил успешен, пренесе ...
сите 190 | | | веќе видена

Горан Милевски, новоназначениот министер за локална самоуправа, нема дом на свое име и целиот недвижен имот што го пријавил во анкетниот лист е на неговите ...
сите 261 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 72 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на ...
сите 206 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

34 Основни и средни училишта наградени на „Предизвик за млади истражувачи 2“ на ФИТР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: