Објавена програмата за новата концертна сезона на Македонска филхармонија и кампањата „Без мобилни“

2 копии

Новата концертна сезона 2018/2019 на Македонската филхармонија ќе стартува на 27 септември под името „Ново утро“, кога под палката на маестро Јерухам Шаровски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската филхармонија по годината на успеси и високи уметнички дострели, со многу нови амбиции влегува и во периодот пред нас. Новата концертна сезона ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската филхармонија најави богата програма за концертната сезона 2018/2019, која ќе почне на 27 септември со концертот „Ново утро“ и настапот на славниот ...
| | веќе видена | слични

Меѓународен настап на пијанистката Верица Шотаровска, која на 14 јули 2018 година на покана на здружението Корона Лауреа и фестивалот Classic Lovran , ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 685 | | | веќе видена

Денес е еден од најголемите православни празници во Република Македонија кога сите државници заедно со православните лица им одаваат почит на граѓаните. Но на ...
сите 228 | | | веќе видена

Кривичните пријави против претседателот на Собранието на Република Македонија, заменикот секретар на Собранието на Република Македонија и до директорот на ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавена програмата за новата концертна сезона на Македонска филхармонија и кампањата „Без мобилни“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: