Манчестер јунајтед го купи 19-годишниот Џонс

2 копии

Англискиот првак и европски вицешампион Манчестер јунајтед во понеделникот објави дека неговото прво годинешно засилување е младиот фудбалер на Блекбурн, Фил Џонс Деветнаесет годишниот играч од одбраната Фил Џонс во моментов настапува за англиската селекција на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Неговиот договор со Манчестер јунајтед има важност од пет години а неговото доведување на „Олд Трафорд“ „црвените ѓаволи“ ги чинеше 18,7 милиони евра. Интересно е што Ливепрул за Џонс нудеше повеќе - 22,6 милиони евра. Блекбурн за својот најдобар играч и еден од најперспективните фудбалери во Англија имаше понуди и од Челзи и од Арсенал .
| | веќе видена | слични
2 копии

Дефанзивецот на Блекбурн, Фил Џонс дефинитивно ќе се пресели во Манчестер Јунајтед, меѓутоа не за 15, туку за 20 милиони евра. Трансферот на младиот фудбалер на Олд Трафорд се актуализира пред неколку дена и се претпоставуваше дека висината на истиот ќе изнесува 15 милиони евра, меѓутоа Блекбурн викендов ги стопира преговорите со образложение дека играчот вреди многу повеќе и сака да ги чуе понудите на Арсенал, Ливерпул и Тотенхем, кои исто така сакаа да го ангажираат. Меѓутоа, Јунајтед побрза и ја зголеми својата понуда на 20 милиони, доволна за да се склучи договорот. Оваа сезона Џонс одигра 25 натпревари за Блекбурн. Моментално, со англиската репрезентација се наоѓа на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Неговото доаѓање на Олд Трафорд се очекува по завршување на турнирот. Ќе потпише долгорочен договор. Што се однесува до новите играчи во Јунајтед, раководството продолжува да притиска за Самир Насри од Арсенал. "Топчиите" не сакаат да го продадат на лутиот ривал, па прават напори да го ...
| | веќе видена | слични

Фил Џонс, младиот репрезентативен дефанзивец од Блекбурн, синоќа потпиша договор со Манчестер Јунајтед и ќе се пресели на „Олд Трафорд“ за 16,5 милиони евра . Според многумина, сумата што Јунајтед ја плаќа за овој 19-годишен централен бек е превисока, но талентот на Џонс е несомнен, па имајќи го предвид квалитетното менторство на Фергусон, Џонс пристигнува во Манчестер како долгорочно решение во одбраната. Сер Алекс Фергусон освои сè што можеше да се освои со Манчестер Јунајтед и како влегува во доцните денови од тренерската кариера, очигледно има намера да го остави тимот на таа победничка патека. Ако се погледне само одбраната, Фергусон моментално поседува цел потенцијален дефанзивен ред составен само од играчи до 21 година. Џонс со 19, се приклучува на Рафаел и Фабио да Силва кои имаат по 20, Крис Смалинг со исто толку и сите тие пред очекуваниот Де Геа, кој има 21 година. Изгледа дека Сер Алекс, веќе сериозно го подготвува тимот за што по безболно да го прифати неговото заминување во пензија. Меѓу ...
| | веќе видена | слични

Талентираниот 19-годишен дефанзивец на Блекбурн е првиот играч кој во овој преоден рок пристигнува на „Олд Трафорд“. Раководството на англискиот шампион Манчестер Јунајтед ги обезбеди услугите на одбрамбениот фудбалер на Блекбурн Фил Џонс, со кој потпиша петтгодишен договор. Во моментов Џонс е во Данска со младата селекција на Англија на Европското првенство. - Манчестер Јунајтед има чест да соопшти дека успешно ги заврши преговорите за ангажирањето на Фил Џонс , стои во соопштението на англискиот шампион. За младиот дефанзивец беше заинтересиран и Ливерпул, а според медиумите Јунајтед на Блекбурн ќе треба да му исплати 16 милиони фунти како обештетување за Џонс.
| | веќе видена | слични

"Раководството на англискиот шампион Манчестер Јунајтед ги обезбеди услугите на одбрамбениот фудбалер на Блекбурн Фил Џонс, со кој потпиша петтгодишен договор. Во моментов Џонс е во Данска со младата селекција на Англија на Европското првенство. -Манчестер Јунајтед има чест да соопшти дека успешно ги заврши преговорите за ангажирањето на Фил Џонс, стои во соопштението на англискиот шампион. За младиот дефанзивец беше заинтересиран и Ливерпул, а според медиумите Јунајтед на Блекбурн ќе треба да му исплати 16 милиони фунти како обештетување за Џонс. "
| | веќе видена | слични

Претставници на Манчестер јунајтед и Блекбурн постигнаа договор околу трансферот на младиот Фил Џонс на Олд Трафорд. 19-годишниот дефанзивец се очекува да потпише петгодишен договор со англискиот шампион, а висината на трансферот се движи околу 16,5 милиони фунти. Членот на младата репрезентација на Англија до 21 година, децидно му соопштил на својот клуб дека Јунајтед е единственото место каде би сакал да ја продолжи својата кариера, па со тоа пропаднале обидите на Ливерпул да го обезбеди неговиот потпис, иако се шпекулира дека „Црвените“ од Енфилд нуделе повеќе пари за неговите услуги. - Манчестер јунајтед со задоволство соопштува дека потпиша договор со Блекбурн за трансфер на Фил Џонс. Фудбалерот ги помина медицинските тестови минатата недела и се согласи да потпише петгодишен договор. Комплетната процедува ќе биде завршена по враќањето на Џонс од репрезенатативните обврски – се вели во соопштението на Јунајтед.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Има ли подобар доказ дека со договорот со Грција е предадена сувереноста на државата. Грција го менува нашиот уставот и изготвува амандмани, а сега ги менува ...
сите 143 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 76 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 35 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 93 | | | веќе видена

Медиумите од Италија направија интересна споредба пред гостувањето на Јувентус кај Фросиноне, Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема плата отколку ...
сите 214 | | | веќе видена

И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“. Словенечка „Демокрација“ објавува текст со наслов „Скандал! Градоначалникот ...
сите 29 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер јунајтед го купи 19-годишниот Џонс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: