Драган Канатларовски – Цапар назначен за селектор во младински категории

Добредојде дома, Драган Канатларовски – Цапар. Прославеното име на македонскиот фудбал назначен за селектор во младински категории. Добредојде дома, Драган ...
| | веќе видена | слични

Светскиот и европскиот шампион во „пауерлифтинг“, Бошко Стаменковски од Македонска Каменица, задвчера освои две први места во Одеса, Украина. Стаменковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 277 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Нов текст на законот за Јавно обвинителство, со кој се предлага Специјалното јавно обвинителство да се интегрира во досегашното Јавно обвинителство за гонење ...
сите 80 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драган Канатларовски – Цапар назначен за селектор во младински категории

Од:
До кого (е-маил):
Порака: