Џејсон Мико: На Заев му нудат удобна работа во некоја меѓународна заедница

Застојот во таканаречените преговори за името ни покажува дека не е се во ред во земјата Недојдија, тоа кралство на позитивно спинувани вести, изјави и ...
| | веќе видена | слични

Неформалната група Охрид, што беше промовирана на средбата меѓу Заев и екс-генералниот секретар на НАТО- Робертсон, која ќе треба да и помогне на Македонија на ...
| | веќе видена | слични

Се претставуваат како искусни и докажани дипломати кои „сакаат да ја видат Поранешна Југословенска република Македонија, да просперира како успешна демократија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 254 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 78 | | | веќе видена

Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 85 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џејсон Мико: На Заев му нудат удобна работа во некоја меѓународна заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: