Група „Молика“:Наредната година Анета ќе биде наш претставник на Евровизија


3 копии

Aнета од групата „Молика“ најверојатно догодина ќе ја претставува нашата земја на најголемиот евровизиски настан. Aнета од групата „Молика“ најверојатно догодина ќе ја претставува нашата земја на најголемиот евровизиски настан.-Наредната 2018 година нашата Анета Мицевска Молика за прв пат ќе добие песна и ќе учевствува во изборот на песна за Евровизија, но не по секоја цена. Се разбира со проверен тим и преубава песна. Се надеваме дека тоа ќе се случи бидејќи ние веруваме премногу во нашата Анета, бидејќи тоа што таа го има од Бога подарено, многу мал број луѓе во светот го имаат. Сите вие знаете дека Анета нема нешто што не знае да отпее така да и на изборот за песна за Евровизија и доколку биде избрана да ја претставува Македонија на Евровизија ние тврдиме и сме сигурни дека Анета е таа која ќе ја претстави Македонија во право светло. Се надеваме на ваша подршка, стои во објавата од фејсбук страната на групата „Молика“.
| | веќе видена | слични

Групата „Молика“ ја започна својата турнеја во Австралија и веќе на 9 декември имаат настап во спортскиот клуб „Илинден“ во Сиднеј. Грпата трга на турнеја, а со нив и Џими Мицевски, сопруг на Анета „Молика“, е еден од обвинетите во случајот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство. Џими е и фронтмен на групата. Тој побарал од судот да се одложи рочиштето за предметот поради веќе договорената турнеја во Австралија, оти ако не го испочитувал договорот, ќе требал да плати голема отштета. И покрај судското рочиште, Џими сепак изјави дека „Молика“ заминува на планираната турнеја. „Молика“ имаат настапи во сите поголеми градови во Австралија, а последниот настап е на 13 јануари следната година. Во случајот „Транспортер“ се осомничени поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески и уште 20-тина лица за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола. Се товарат дека го оштетиле буџетот за околу 360.000 евра.
| | веќе видена | слични

Откако минатата недела се пишуваше дека Анета и групата „Молика“ ќе ја претставуваат Македонија на „Евровизија“ во Лисабон, демант дал Џими, член на групата и сопруг на пејачката. „За да нема недоразбирања, морам да нагласам дека ние директна покана од МРТ не сме добиле, туку разговаравме со Копров кој ни понуди песна со која ќе учествуваме на домашниот фестивал, па доколку победиме на истиот, тогаш би ја претставувале Македонија на ‘Евровизија’”, открил тој за „ Вечер “. Муабетите за изборот на „Молика“ потекнаа од фановите на групата, кои поставија статус на нивната фан страна. „Наредната 2018 година нашата Анета Мицевска – Молика за прв пат ќе добие песна и ќе учевствува во изборот на песна за Евровизија, но не по секоја цена. Се разбира со проверен тим и преубава песна. Се надеваме дека тоа ќе се случи бидејќи ние веруваме премногу во нашата Анета“, е дел од статусот објавен на фан страната. Нивната желба за Анета Молика да пее во Лисабон многумина ја протолкуваа како договор помеѓу Македонската ...
| | веќе видена | слични

Иако ја немаше на првичниот список, Македонија сепак успеа да си обезбеди место меѓу 43-те земји што ќе се натпреваруваат на „Евровизија 2018“, а сега веќе имаме и потенцијален претставник, односно претставничка што ќе ги брани боите на нашата земја во Лисабон. Имено, во објавата на групата „Молика“ на Фејсбук стои дека оваа чест ја добила токму пејачката Анета Мицевска.„Наредната 2018 година, нашата Анета Мицевска за првпат ќе добие песна и ќе учествува во изборот за песна на Евровизија, но НЕ по секоја цена! Се разбира, со проверен тим и преубава песна. Се надеваме дека тоа ќе се случи бидејќи ние веруваме премногу во нашата Анета, бидејќи тоа што таа го има од Бога подарено многу мал број на луѓе во светот го имаат… Сите вие знаете дека Анета нема нешто што не може да отпее, така што и на изборот за песна на Евровизија и доколку биде избрана да ја претставува Македонија на Евровизија, ние тврдиме и сме сигурно дека Анета е таа која ќе ја претстави Македонија во право светло… Се надеваме на ваша поддршка“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 167 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 158 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Група „Молика“:Наредната година Анета ќе биде наш претставник на Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: