Вкус кој не се заборава: Проја со сирење по оригинален рецепт


Необично, а вкусно јадење! 700 мл вода 1/2 кг грашок 200 гр шунка Пекабеско 150 гр макарони 3 чешниња лук 2 главици кромид сув зачин бибер магдонос малку ...
| | веќе видена | слични

Едноставно, а вкусно јадење. 1 пиле, исечкано на парчиња 1 главица црвен кромид 150 гр ориз 250 гр грашок сол бибер сув зачин 1 лажица доматно пире 2 дл ...
| | веќе видена | слични

За само половина час ќе направите совршен оброк во кој сигурно ќе уживате! Пилешкото подготвено на овој начин одлично оди со ориз или печени компири. 5 пилешки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако во вторникот избувна експлозија на пристаништето во главниот либански град Бејрут и животот досега го загубија 137 лица, додека најмалку 5.000 се ...
сите 460 | | | веќе видена

Ако ЕВН, МЕПСО и ЕЛЕМ ги повлечат барањата за поскапување на струјата, тогаш и Регулаторната комисија за енергетика ќе ја повлече одлуката за нејзино ...
сите 365 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 247 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 240 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкус кој не се заборава: Проја со сирење по оригинален рецепт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: