Вкус кој не се заборава: Проја со сирење по оригинален рецепт


Необично, а вкусно јадење! 700 мл вода 1/2 кг грашок 200 гр шунка Пекабеско 150 гр макарони 3 чешниња лук 2 главици кромид сув зачин бибер магдонос малку ...
| | веќе видена | слични

Едноставно, а вкусно јадење. 1 пиле, исечкано на парчиња 1 главица црвен кромид 150 гр ориз 250 гр грашок сол бибер сув зачин 1 лажица доматно пире 2 дл ...
| | веќе видена | слични

За само половина час ќе направите совршен оброк во кој сигурно ќе уживате! Пилешкото подготвено на овој начин одлично оди со ориз или печени компири. 5 пилешки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кратово е единствениот град во државата, кој има само 1 активен случај на коронавирусот, според податоците кои ги објави Министерството за здравство. Пехчево, ...
сите 331 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 153 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 153 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 332 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 72 | | | веќе видена

Гоце Делчев се самоопределувал како Бугарин во целата документација којашто досега е прегледана, а професорот Драги Ѓоргиев објавувал книга за „Бугаринот Гоце ...
сите 156 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкус кој не се заборава: Проја со сирење по оригинален рецепт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: