Дали знаете сѐ за комбуха?

Дали знаеш? » 30 април, 2013 » Гурман™ Комбухата е пијалак за кој претпоставуваме дека сите сте слушнале. Но, дали знаете сè за неа? Оваа статија ја посветуваме на сите оние карактеристики на комбухата за кои можеби не сте слушнале. Може да се јаде Откако ќе ја испиете, комбухата во форма на диск која останала на дното може да се претвори во храна. Има текстура на лигња и овошно-киселкаст вкус. Најдобро е да се косумира сирова, во салата или со паста. Одлична е за мамурлак Поради состојки кои делуваат како детоксикатор има силно делување во состојба на мамурлак. Станува збор за состојката глуконска киселина која делува директно на детоксикација на црниот дроб. Може да станете зависни Најтешкото кај комбухата е да успеете да се натерате да пробате и втор пат. Но, потоа, полека но сигурно ќе се „навлечете“ на нејзиниот посебен освежувачки вкус. Делува против киселини Според истражувањата, комбухата ги отстранува киселините кои може да се појават поради консумирање на определена храна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 198 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 107 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали знаете сѐ за комбуха?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: