И тоа се случува – Загубија во финале, но ги загубија и парите и часовниците (ВИДЕО)

Кошаркарите на Химки биле ограбени во текот на третиот натпревар од финалната серија во ВТБ лигата против ЦСКА Москва. Додека траел натпреварот, еден лопов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЦСКА ќе се обиде да го привлече македонскиот голман Дејан Илиев, пишуваат бугарските медиуми. Овој клуб водеше преговори со Дени и во 2018 година, но не се ...
| | веќе видена | слични

Нашата репрезентативка Сара Ристовска од следната сезона ќе биде дел од новоформираниот клуб ЦСКА Москва, клуб кој од сезонава стартува во Женската лига во ...
| | веќе видена | слични

На спортските арени ширум планетава секогаш има потези, моменти кои знаат да ги изненадат и шокираат најголемите љубители, познавачи на истите, па една таква ...
| | веќе видена | слични

Останато

По екстремно топлните денови следува период со поројни дождови и грмотевици.Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи, а ...
сите 313 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 54 | | | веќе видена

Руската инфлуенсерка, 23-годишната Вероника Рочева, предизвикала бес ширум светот со објавување на провокативни фотографии во долна облека кои, како што пишува ...
сите 66 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И тоа се случува – Загубија во финале, но ги загубија и парите и часовниците (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: