CLAXI – Нова мобилна такси-апликација за прв пат во Македонија

6 копии

За прв пат во Македонија не ви е потребен телефонски повик за да повикате такси! Отсега тука е Claxi, нова бесплатна мобилна апликација, која е достапна за сите андроид корисници, а многу скоро и за корисниците на IOS. Бета верзијата која стартува во Скопје и Куманово, со потенцијал и за другите градови во Македонија и пошироко. Согласно со барањата на патниците и на возачите, CLAXI ќе се шири и низ другите градови и региони. Повикувањето такси никогаш не било полесно. Повиците, чекањето и високите цени стануваат минато со оваа нова мобилна апликација. Claxi ви овозможува со едноставен клик, да одберете такси според цената која ви е понудена од страна на самиот таксист, освоениот рејтинг на таксистот кај претходните корисници или избор според времето на чекање на таксистот. Од друга страна пак, таксистите ќе имаат можност за повеќе повици, директна комуникација со патниците, полесно лоцирање на истите, намалување на празните километри и можност самите да си ја одредат цената и попустот, како и да приложат ...
| | веќе видена | слични

Claxi е нова македонска Android апликација која ви овозможува да нарачате такси во Скопје „со само еден клик“. Апликацијата овозможува повик на таксисти според неколку критериуми најевтин превоз, такси кое најбрзо ќе пристигне или такси во кое имате најмногу доверба. При секој повик на такси возило апликацијата ќе понуди повеќе решенија, а конечниот избор е на корисникот. На прв поглед поради сличностви во функционалноста и дизајнот на страната на Claxi, ни заличи на Uber , апликацијата за наоѓање таксисти и приватни возачи, но не убедија дека „Claxi со многу аспекти се разликува од Uber и е развиена да ги поддрши таксистите и патниците“. Целта на Claxi е да го поедностави такси превозот за корисниците, и да им ја зголеми продуктивноста на такси возачите, без врска дали работат за некоја компанија или не. Предноста што Claxi ја гледа во својата апликација е што наоѓа таксисти што се блиску до патникот. „Една од целите на апликацијата е таксистот секогаш да добие повици во негова близина, за да се намалат ...
| | веќе видена | слични

Промовирана е првата мобилна бесплатна апликација за повикување такси во Македонија. Апликацијата „Claxi“ е достапна за сите андроид корисници, а според најавите наскоро и за корисниците на IOS. Бета верзијата стартуваше во Скопје и Куманово. Claxi, според соопштението од агенцијата задолжена за промоција, овозможува со едноставен клик, да одберете такси според цената која ви е понудена од страна на самиот таксист, освоениот рејтинг на таксистот кај претходните корисници или избор според времето на чекање на таксистот. - Таксистите ќе имаат можност за повеќе повици, директна комуникација со патниците, полесно лоцирање на истите, намалување на празните километри и можност самите да си ја одредат цената и попустот, како и да приложат дополнителни информации за моделот на возилото(слика), бројот на возилото и регистарските таблички, бојата, дали возилото е климатизирано или не, информации за возачот (слика), име и презиме на возачот, име на компанијата и време на чекање, се вели во соопштението.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

CLAXI – Нова мобилна такси-апликација за прв пат во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: