„Труп“ пијан чешки голман бранеше на хокеарски натпревар


ВИДЕО: „Труп“ пијан чешки голман бранеше на хокеарски натпревар Роман Каспар, 24-годишен хокејар од градот Кластерице над Охра во Чешка, го бранел голот на својот тим „труп“ пијан за време на натпреварот на неговиот клуб ХЦ Кластерице, а некој од публиката снимката ја објавил на Јутјуб. Видеото веднаш станало мошне популарно и веќе го виделе повеќе од 1,2 милиони корисници. Локалните медиуми објавија дека Каспар признал дека испил осум чаши рум и две кригли пиво. Иако тешко одржувал рамнотежа, неговиот тим, за чудо, ги победил ривалите од Карлови Вари со резултат од 8:5. „Се сеќавам дека пиев и бев возбуден поради натпреварот што го добивме. Следната работа на која се сеќавам е фотографирањето по натпреварот. Не можам да бидам незадоволен бидејќи одрбанив неколку тешки удари“, изјавил Каспар. Тој додал дека пијалакот веројатно му помогнал да се опушти и подобро да одигра, но оние кои го гледале натпреварот од трибините велат дека имал многу среќа, бидејќи стоел на вистинско место во вистинско време.
| | веќе видена | слични

Снимка од чешки голман кој во пијана состојба одвај одржува рамнотежа на мразот за време на хокеј натпревар стана хит на интернет. Дваесет и четиригодишниот хокејар Роман Каспар од чешкиот градот Кластерце бранел во пијана состојба на натпреварот на неговиот клуб. Снимката ја направил некој од публиката и ја објавил на „Јутјуб“. Локалните медиуми соопштија дека Каспар признал дека испил осум чаши рум и две кригли пиво. Иако тешко одржувал рамнотежа, нивниот тим ги победил ривалите од Карлови Вари со резултат од 8:5. - Се сеќавам дека пиев и бев возбуден поради натпреварот што го победивме. Следната работа на која се сеќавам е фотографирањето по натпреварот. Не можам да бидам незадоволен затоа што одбранив неколку удари - рече Каспер, додавајќи дека веројатно алкохолот му помогнал да се опушти и подобро да одигра.
| | веќе видена | слични

Снимката на чешкиот голман кој во пијана состојба едвај одржувал рамнотежа на мразот за време на хокеарски натпревар стана хит на интернетот. Дваесет и четири годишниот хокеар Роман Каспар од Кластерец во Чешка бранел во пијана состојба за време на натпреварот на својот тим ХК Кластерце, а снимката ја направил некој од публиката и ја објавил на YouTube. Видеото стана вистински хит, а го погледнале повеќе од 1,2 милиони корисници. Локалните медиуми соопштија дека Каспар признал дека испил осум чашки рум и две кригли пиво. Иако тешко ја одржуваше рамнотежата, неговиот тим сепак успеа да ги победи ривалите Карлов Вари со резултат од 8:5. Се сеќавам дека пиев и без возбуден поради натпреварот во кој победивме. Следната работа на која се сеќавам е фотографирањето по натпреварот. Не можам да бидам незадоволен зошто сепак успеав да одбранам неколку удари“, изјавил Каспар. Додал и дека пијачката веројатно му помогнала да се опушти и подобро да игра, но тие кои го гледаа натпреварот од трибините велат дека имал ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и четиригодишниот хокеар Роман Каспар од градот Кластерце во Чешка бранел во пијана состојба во текот на натпреварот за својот клуб ХК Кластерце, а го снимил некој од публиката и го објавина на ЈуТјуб. Видеото стана многу популарно, а го прегледаа над 1,2 милиони корисници. Локалните медиуми соопштија дека Каспар признал дека испил осум чаши рум и две кригли пиво. Иако тешко одржуваше рамнотежа, сепак неговиот тим ги победи ривалите од Карлови Вари со резултат 8:5. Тој изјави дека пиел пред натпреварот зошто бил возбуден, за да се опушти и да може подобро да одигра, а публиката која го следела натпреварот коментира дека имал многу среќа бидејќи стоел на вистинко место во вистинско време.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 380 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 464 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Труп“ пијан чешки голман бранеше на хокеарски натпревар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: