Бразилскиот претседател го номинира својот син за амбасадор во САД


9 копии

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро вчера соопшти дека својот син Едуардо го предложил за амбасадор во САД, пренесоа светските агенции. Болсонаро изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Легендарниот Марио Кемпес застана на во одбрана на својот сонардоник Лионел Меси кој не штедеше зборови за целата организаци и сите случувања на 46. издание на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бразил во неделата се израдува на шампионскиот трофеј во Копа Америка откако со 2:1 го победи Перу на „Маракана“ во Рио де Жанеиро. Сепак, според многумина, ...
| | веќе видена | слични

Бразил во неделата го победи Перу со 3:1 и така ја освои Копа Америка. Пред тој натпревар Бразилците играа полуфинале против Аргентина и успеаа да слават со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Легендарниот парагвајски голман, Хозе Луис Чилаверт беше еден од ретките кои го поддржаа Лионел Меси по неговата изјава против КОНМЕБОЛ. Капитенот на Аргентина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 305 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 81 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бразилскиот претседател го номинира својот син за амбасадор во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: