Пролетна инспирација: 17 најубави бидермаери за вашата свадба

Пролетта е најубаво време за свадби. А цвеќињата т.е. бидермаерите им се многу важни на идните невести. Една од причините поради која месеците мај и јуни се најпогодни за свадби е и изборот на свежи цвеќиња кои можете самите да ги наберете и да ги обедините во еден букет.Или пак, ако веќе сакате, одете кај професионалец каде што има голем избор на разни цвеќиња и побарајте аранжман кој ќе ги исполни вашите замисли. Ние избравме 17 најубави бидермаери за да ве инспирираме и да ви дадеме идеја што точно да барате.
| | веќе видена | слични

Летните свадби се идеални за оние невести кои го обожаваат бохо стилот. Венче од природни цвеќиња, венчаница во опуштен крој, романтична тантела и бисерен накит – вака ја идеализираме бохо невестата. Доколку тематски пак ја организирате цела свадба во хипи фазон, тогаш фантазијата расплетете ја до бескрај. Нека доминираат светли пастелни тонови, природни материјали и се разбира многу флорални декорации за комплетен финиш. Доколку ова лето е закажана датата за вашата свадбена церемонија, а се’ уште ја немате вистинската венчаница, ве инспирираме со неколку совршени примероци.
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 131 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пролетна инспирација: 17 најубави бидермаери за вашата свадба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: