Слабата соработка на властите, универзитетите и приватниот сектор го кочи младинското претприемништво

Недоволната соработка помеѓу властите, универзитетите и приватниот сектор е најголем кочничар на младинското претприемништво и вработувањето, покажа новото ...
| | веќе видена | слични

Во конкуренција од осум тима, „АртТехне“, „Bloodmoon“ и „Дом за сите“ ја освоија наградата на школата за претприемништво „Од идеја до стартап“. На наградите им ...
| | веќе видена | слични

Зголемување на капацитетите на младите за да се вклучат во претприемништво, зголемување на улогата на приватниот сектор во образованието за претприемништво и ...
| | веќе видена | слични

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 406 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерката за правда никако не работи според Уставот и законите, таа реши да си ја уништи својата кариера со тоа што кажа да дека биле технички грешки во ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слабата соработка на властите, универзитетите и приватниот сектор го кочи младинското претприемништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: