Слабата соработка на властите, универзитетите и приватниот сектор го кочи младинското претприемништво

Недоволната соработка помеѓу властите, универзитетите и приватниот сектор е најголем кочничар на младинското претприемништво и вработувањето, покажа новото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зголемување на капацитетите на младите за да се вклучат во претприемништво, зголемување на улогата на приватниот сектор во образованието за претприемништво и ...
| | веќе видена | слични

Младински образовен форум (МОФ) во рамки на проектот Ангажирање на младите за студентски и младински политики, поддржан од Фондацијата Отворено општество ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, рече дека сака да изгради глобална коалиција против Иран за време на итните консултации на Блискиот Исток. Помпео ...
сите 188 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 73 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на ...
сите 204 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слабата соработка на властите, универзитетите и приватниот сектор го кочи младинското претприемништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: