Банална грешка на контролор за малку не предизвика авионска несреќа


Лет од Лос Анџелес прелетал во опасна близина на планински врв во височина од 1737,36 метри, откако контролорот на летот го помешал десно со лево при давањето ...
| | веќе видена | слични

Грешката на пилотите после невремето во кое што влетал авионот е главната причина за падот на авионот „Сухој 100 Суперџет“ на аеродромот Шереметјево во Москва, ...
| | веќе видена | слични

Јатко е роден на 13 февруари 1978 година, и ако неговото име ви делува необично со право е така. Јатко всушност името го добил затоа што такво му го дал кумот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Искусниот мјанмарски пилот, Мјат Мое Аунг, е прогласен за херој на социјалните мрежи, откако успешно го слета авионот без предни тркала, а притоа не е повреден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Авионот на националната авиокомпанија на Мјанмар (Myanmar National Airlines) принудно слета на меѓународниот аеродром во Манделеј, користејќи ги само задните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Авион на националната компанија Мјанмар, принудно слетал во Манделај користејќи ги само задните тркала, бидејќи предните откажале. Аеродромската служба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на државата Стево Пендаровски и претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери на денешната средба го посочиле значењето на ...
сите 231 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови, ...
сите 167 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Хајнц Кристијан Штрахе, заменик на австрискиот премиер Себастијан Курц, во саботата ја понуди својата оставка со цел да се спречи распадот на коалициска влада ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банална грешка на контролор за малку не предизвика авионска несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: