Анѓушев оптимист - реализацијата на капиталните инвестиции ќе биде поголема од лани

Годинава реазлизацијата на капиталните проекти ќе биде подобра, односно ќе ги надмине ланските 65 отсто, очекува вицепремиерот Анѓушев. И покрај тоа што ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Иако до крајот на мај реализацијата на капиталните инвестиции изнесува неполни 14% или биле потрошени едвај 58 милиони евра, вице-премиерот Кочо Анѓушев ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Наскоро ќе се интензивираат работите во изградбата на автопатот Кичево – Охрид, најави денеска од Охрид вицепремиерот за економски пршања Кочо Анѓушев. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од предвидените 422 милиони евра за изградба на патишта, пруги, гасификација и други крупни инфраструктурни проекти, од јануари до мај биле платени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата за пет месеци успеа да потроши само 13,74 проценти од предвидените пари за капитални инвестиции за годинава. Така од 422 милиони евра од буџетот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев оптимист - реализацијата на капиталните инвестиции ќе биде поголема од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: