Трајко Кузмановски од Куманово е среќниот добитник на стан

Трајко Кузмановски од Куманово е среќниот добитник на стан Кумановецот Трајко Кузмановски беше најсреќниот од учесниците во наградната игра „Фискална во рака, награда без мака“. Тој е првиот добитник на еден од вкупно трите стана што ќе се доделат во целата наградна игра. Пликото со 20 фискални сметки на Трајко Кузмановскиод Куманово беше извлечено меѓу 800. 000 испратени плика. Димитар Миладиновод Струга е добитник на дуќанот, додека Панде Мановскиод битолското село Буково го доби автомобилот „пежо 208“. На списокот среќни добитници во наградната игра има учесници од сите градови на Македонија. Во синоќешното извлекување беа доделени вкупно 153 награди, велосипеди, комјутери, фотоапарати, бела техника, аудио и видео техника. Комплетниот список со резултатите од првото извлекување ќе бидат објавени на веб и фејсбук страната на Државна лотарија на Македонија, во текот на денов, како и во дневните весници „Дневник“ и „Вест“ на 2 јануари и во дневните весници „Вечер“и „Коха“на 3 јануари. Во текот на ...
| | веќе видена | слични

За 70 годишниот кумановец Трајко Кузмановски ова е најсреќната нова година откако синоќа дозна дека е добитник на двособен стан во Скопје.Од двете писма што ги пратил на негово и на име на сопругата тој бил посреќниот.Верува дека Свети Никола му помогнал , бидејќи токму за овој празник ги испратил писмата за учество во наградната игра Фискална на рака ,награди без мака. -Седвме дома го гледавме извлекувањето и едноставно не верувавме дека токму моето писмо ќе биде извлечено.Кога го прочитаа моето име јас занемев од радост.Веднаш ги повикав синовите и внуците да се ирадуваме заедно- вели Кузмановски. Во домот на Кузмановски целото семејство денеска се собра да ја споддели радоста.Сепак внуците ќе го имаат задовоството да се вселат во станот односно оној кој ќе заврши факултет.Сопругата Дејка на сите им порача на сите да играат , затоа што тие се пример дека среќата не е недостижна. -Порачувам сите да собираат фискални сметки и да играат и да веруваат дека можеби еден ден среќата ќе тропне на нивната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седумдесетгодишниот Трајко Кузмановски е кумановецот кој доби стан во првото извлекување од наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“, организирана од страна на Државна лотарија на Македонија под покровителство на Министерство за финасии на Република Македонија. Кузмановски веќе неколку години е пензионер. Тој имал сопствена берберница во кумановската населба „Средорек“ во која работел 40 години. Денеска е радосен ден за него и неговата 66 – годишна сопруга Дејка, како и за неговите два сина и снаи и четирите внуци. - Не очекувавме дека ќе добиеме награда. Пративме два коверти со фискални сметки. Едното на мое име, а второто на име на сопругата. Им порачувам на граѓаните да учествуваат во оваа наградна игра, вели Кузмановски. Неговата сопруга Дејка е пресреќна, станот вели ќе биде за внуците кои ќе студираат во Скопје. Семејниот дом на семејството Кузмановски денеска беше претесен да ги прими роднините и пријателите кои им честитаа за добиениот стан во наградната игра.
| | веќе видена | слични

Трајко Кузмановски седумдесетгодишниот кумановец го доби стан во првото извлекување од наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“. Кузмановски веќе неколку години е пензионер.Тој имал сопствена берберница во кумановската населба „Средорек“ во која работел 40 години. Денеска е радосен ден за него и неговата 66 – годишна сопруга Дејка, како и за неговите два сина и снаи и четирите внуци. - Не очекувавме дека ќе добиеме награда. Пративме два коверти со фискални сметки. Едното на мое име, а второто на име на сопругата. Им порачувам на граѓаните да учествуваат во оваа наградна игра- вели Кузмановски. Неговата сопруга Дејка е пресреќна, станот вели ќе биде за внуците кои ќе студираат во Скопје. Семејниот дом на семејството Кузмановски денеска беше претесен да ги прими роднините и пријателите кои им честитаа за добиениот стан во наградната игра.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајко Кузмановски од Куманово е среќниот добитник на стан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: