iPhone X и X Plus 2018: Најочекувани и највозбудливи карактеристики


Претставувањето на новите iPhone модели е се поблиску и поблиску. Веќе видовме што може да очекуваме од следбеникот на iPhone 8, а сега е време да погледнеме и со какви новитети ги очекуваме iPhone X моделите:. 1. А12 процесори 2. Побрза интернет конекција 3. Уште побрзо полнење со нова технологија 4. 4GB RAM 5. iOS 12 6. Главна камера со три леќи Кои се вашите очекувања од новите iPhone модели? :)
| | веќе видена | слични

Додека сето внимание е насочено кон новите iPhone X верзии, кои ги очекуваме во септември, деновиве се појавија информации за карактеристиките на 2018 iPad Pro моделите... Според информациите, новите iPad модели ќе доаѓаат со значително смалени рамки околу дисплејот, а дел од нив ќе имаат дизајн на дисплејот како iPhone X. Сега за сега, очекуваме два нови таблети од Apple - поголемиот вклучува 12.9 инчен панел, а помалиот има 10.5 инчен дисплеј. Новите таблети на Apple ги очекуваме во втората недела од септември, на годишниот есенски настан на компанијата. На него, покрај новите таблети, Apple ќе претстави три нови iPhone уреди, како и новите Apple Watch Series 4 паметни часовници.
| | веќе видена | слични

Целосно функционална Game Boy маска за вашиот iPhone уред која може да ја користите за гејмање? Да, молам!. Наместо досадна маска која само го заштитува вашиот телефон, сега постои целосно функционална Game Boy маска, која може да се користи за гејмање. Може да ја користите за играње на Тетрис и други ретро игри од минатото. Всушност, постојат повеќе верзии од Game Boy маската, но оваа има најдобри оцени и разумна цена. Произведена е од компанијата Wanle Gamers и чини 20 долари. Постои маска за повеќе iPhone модели - од iPhone 6 се до iPhone X серијата. Бидејќи станува збор за маска, очекувајте да ги има сите функции како и регуларните маски на пазарот - го заштитува вашиот уред, лесна е, имате пристап до сите копчиња, а како бонус, доаѓа со 10 инсталирани ретро игри: Tetris, Tank, Formula One Racing, Snake & Block и многу повеќе..
| | веќе видена | слични

Се уште не знаеме како навистина ќе изгледаат новите iPhone модели, но дигиталните рендери и физичките макети се појавуваат на интернет од сите страни. Физичките модели се најблизу до она што Apple ќе го прикаже, затоа што се многу слични. Новото видео ни дава близок увид во двата најинтересни iPhone модели од 2018 година. Видеото ги прикажува претстојните модели на Apple со дијагонала од 6.1 и 6.5 инчи. За нив знаеме се што може да се знае веќе, но видеото е многу интересно за да го видиме дизајнот.
| | веќе видена | слични

Како што знаеме сите, iPhone X доаѓа со значителни промени во дизајнот, поради што дел од неговите функции добија нови начини за извршување... Доколку сте iPhone X сопственик, бидејќи нема физичко Home копче, можеби се прашувате како може да го исклучите уредот. Се што е потребно е да ги знаете правилните копчиња - за да го исклучите вашиот iPhone X, потребно е да го држите Power копчето (на десната страна) и копчето за зголемување на звук (лева страна). Откако ќе ги притиснете, треба да ги држите неколку секунди, додека не почуствувате мала вибрација и на екранот ќе се појават две опции: "Slide to power off" или Emergency SOS". За да го исклучите, ја одбирате опцијата на горната страна од екранот. Тоа е се! Запомнете, доколку ги притиснете Power и копчето за звук и веднаш пуштите, ќе направите screenshot на дисплејот.
| | веќе видена | слични

Ликстерот @VenyaGeskin1 на Twitter ги објави наводно првите прототипи на претстојните iPhone 9 и iPhone 9 Plus модели прикажани со бела и црна боја на маската. Двата смартфони планирани за високата класа ќе имаат екрани со големина од 6.1 и 6.5 инчи со IPS LCD технологија, но со целосна искористеност на предната површина. AMOLED технологија и овој пат ќе биде резервирана за поскапиот смартфон iPhone X 2018 . Официјално промоцијата на трите нови iPhone смартфони треба да се случи кон почетокот на септември годинава.
| | веќе видена | слични

Новиот извештај на познатата јапонска интернет страница Mac Otakara открива дека новата линија iPad Pro модели ќе биде помала и потенка и без 3,5-милиметарскиот влез за слушалки. Јапонците велат дека новиот iPad Pro, кој ќе пристигне на пазарот наесен, ќе биде со големина од 10.5-инчи. Висината на таблетот би требало да биде 247,5 милиметри, широчината 178,7 милиметри, а ќе има дебелина од шест милиметри. Потсетуваме, сегашниот модел на iPad Pro 10,5″ изнесува 250,6 х 174,1 х 6,1 милиметри. Извештајот на јапонскиот синџир открива дека најновиот iPad ќе има сензори за препознавање на лицето (Face ID) и True Depth камера, но нема да има Home копче. Apple во редизајнот на таблет уредот ќе се фокусира на тенките рамки околу екранот, кој би требало да биде поголем во однос на актуелните модели. Mac Otakara објави дека Apple ќе воведе промени и во своите iPhone уреди. Се претпоставува дека новиот iPhone ќе биде малку поевтин од минатогодишниот iPhone X. Текстот Новиот iPad Pro ќе биде потенок и нема да има влез за ...
| | веќе видена | слични

Доколку сте во потрага по најдобриот смартфон на пазарот, треба нешто да знаете: Сега не е најдобро време за купување на нов Galaxy или iPhone модел. Иако може да добиете одлични попусти на овие модели, наскоро ќе бидат заменети со нови, подобри верзии... Токму поради тоа, направивме кратка листа на смартфони чии следбеници ги очекуваме во блиска иднина: 1. Galaxy Note 8 - Galaxy Note 9 Note 9 е речиси тука - уредот ќе биде официјално претставен на 9 август. Очекуваме поголема батерија, од 4000mAh, подобрено S Pen пенкало и подобрен дизајн. 2. LG V30 - LG V40 V30 беше еден од првите телефони на пазарот со edge-to-edge екран, а истовремено бевме импресирани и од неговиот дизајн и перформанси. Едвај чекаме да видиме какви подобрувања ќе донесе V40, кој го очекуваме на 31 август. 3. iPhone X, iPhone 8 и 8 Plus - iPhone X (2018), iPhone X Plus и iPhone 9 Најверојатно сте веќе запознаени со сите карактеристики кои ги очекуваме кај новите iPhone модели. Како мало потсетување, ги очекуваме на 11 септември. Покрај ...
| | веќе видена | слични

Просечната продажна цена на iPhone уредите во 2017 година беше 652 долари, а новите модели кои ги очекуваме оваа година ќе ја зголемат таа вредност... Со добрата продажба на iPhone X, како и трите нови модели кои ги очекуваме оваа година, просечната продажна цена ќе се зголеми на 738 долари - одлично сценарио за компанијата. Веќе зборувавме за цените на iPhone X (2018) и iPhone X Plus, остана да видиме што не очекува со третиот очекуван модел, iPhone 9. Како и што беше очекувано, оваа година Apple ќе ја промени структурата на цените на iPhone уредите. Според аналитичарот Kuo, iPhone X (2018) со 5.8 инчен OLED панел ќе чини 800 долари, а X Plus верзијата со 6.5 инчен OLED дисплеј ќе има цена од 900 до 1000 долари. Последно, дополнувајќи ги овие информации, "буџетскиот" iPhone 9 со 6.1 инчен LCD панел, ќе има цена од 600 до 700 долари.
| | веќе видена | слични

Apple е доста тивок кога се во прашање новата генерација на iPad таблети и ретко се сретнуваат протечени информации. Сега по подолго време на површина произлегоа првите детали за двата нови модели на iPad Pro (2018) кои откриваат дека таблетите ќе имаат Full дисплеј со целосна искористеност на предната површина и многу поефикасна рамка со минимални димензии. iPad Pro (2018) ќе има два модели со големина од 10.5 и 12.9 инчи, со нов сензор за отклучување со скенирање на лицето, моќен хардвер, издржлива батерија како и повеќе функции во софтверот за мултитаскинг и напредна работа.
| | веќе видена | слични

Останато

Во врска со намерата на јавниот обвинител Љубомир Јовески да избере ВД наследник на Катица Јанева во СЈО, се огласи и пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 115 | | | веќе видена

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 187 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје изутринава заминала во Гевгелија на погреб на нејзината мајка, ...
сите 412 | | | веќе видена

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека СЈО продолжува со застапување на предметите во судница без разлика што на ...
сите 243 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Тешко ви е да се организирате денеска затоа што имате недостаток од концентрација. Љубов: Потребно е да ја подобрите комуникацијата со партнерот, ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

iPhone X и X Plus 2018: Најочекувани и највозбудливи карактеристики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: