Ако погодите што има на фотографијата, спаѓате во 3 отсто најпаметните луѓе во светот

2 копии

Јоханес Стотер е австриски уметник познаат по своите детални и реалистични цртежи по човечките тела. Неговата работа е многупати наградувана, а следната фотографија е една од нив. Јоханес Стотер е австриски уметник познаат по своите детални и реалистични цртежи по човечките тела. Неговата работа е многупати наградувана, а следната фотографија е една од нив.Неговиот модел се крие помеѓу куп камења. Секој детаљ е совршен, од најмали пукнатини, па до варијации во боите.Дали на прв поглед ја воочивте жената?
| | веќе видена | слични
2 копии

На прв поглед изгледа премногу лесно. Сите ќе забележите дека има три цифри. Прашањето е едноставно: Колку броеви гледате на оваа фотографија? На прв поглед изгледа премногу лесно. Сите ќе забележите дека има три цифри. 6, 8 и 4 се навистина броевите кои ги има на фотографијата. Но не се само тие. Погледнете убаво, сконцентрирајте се и одговорете го прашањето. Одговорот ви го даваме подолу, но не мамете. Прво пробајте да одговорите сами. На фотографијата се наоѓаат броевите 9, 1, 2, 3, 8, 4, 6 и 7.
| | веќе видена | слични

Останато

Компромитираното СЈО е завршена работа, а првиот чекор треба да биде притвор за Катица Јанева и за сите други вмешани во овој криминален октопод. Исполнети се ...
сите 251 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако погодите што има на фотографијата, спаѓате во 3 отсто најпаметните луѓе во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: