11 работи кои тешко дека ќе ги видите на Французинките


За жал насилството во светот зема се поголем замав во светот, а најчести жртви се жените и децата. Дали знаете што значи ако некој има црна точка на дланката? ...
| | веќе видена | слични

Дали сè се базира на должината на тренингот, или има нешто и во квалитетот? Една Јутјуб инструкторка, сертифициран тренер, нутриционист и физиотерапевт, ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска смета дека парите од Луј Витон чантата завршиле во 1ТВ и новинарите кои работеа ...
сите 310 | | | веќе видена

Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на обвинителството. Тоа е јасен показател како Луј Витон власта, креирала Луј Витон судство кое треба ...
сите 288 | | | веќе видена

Синоќа уште две лица побарале тестирање. Едниот е шофер на камион и неговите резултати се негативни. Во вториот случај, за жена која била на кратко патување во ...
сите 571 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

Рочиштето за предметот „Рекет“ е одложено. Не се појави најавениот сведок- поранешниот градоначалник на Општина Центар, бизнисменот Владимир Тодоровиќ. Со ...
сите 123 | | | веќе видена

Уште не се знае кој ги исчкрта таблите на Агенцијата за млади и спорт и на Агенцијата за медиуми, каде што со спреј се „унередени“ информативните табли на овие ...
сите 374 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

11 работи кои тешко дека ќе ги видите на Французинките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: