Оланд: Ќе ја оставам земјата во подобра состојба отколку кога дојдов на функцијата

Францускиот претседател Франсоа Оланд, кој на оваа функција ќе остане уште околу еден месец, зборувајќи за направеното од негова страна во претседателскиот мандат, денеска изјави дека Франција ја остава во подобра состојба отколку кога дојде на функцијата во 2012 година, јави дописникот на МИА од Париз.. Далеку од телевизиските подиуми на кои единаесетте претседателски кандидати вечерва ќе се ...

⇐ DailyСител ⇒