Рожер Федерер

  во

  „Лејвер купот“ беше за првпат одржан минатата година, а одговорните луѓе на ова ревијално натпреварување одлучија овој проект да го направат традиционален, ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ се врати во препознатливата форма со која доминираше во светскиот тенис и тоа го потврди со двете титули во низа кои ги освои на Вимблдон и Ју-Ес ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Американската тениска легенда и еден од асовите кој одбележа една ера во светот на белиот спорт, Андре Агаси отворено и без влакна на јазикот порача дека не е ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Рожер Федерер вчера доживеа шокантна елиминација од Џон Милман во осминафиналето на Ју-Ес-Опен. Милман е првиот ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Сите вистински љубители на тенисот со големо нетрпение го чекаа полуфиналниот дуел меѓу Хуан Мартин Дел Потро и Рафаел Надал, но наместо реприза на епскиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ рано наутро го одигра својот четвртфинален дуел на Ју-Ес опен, а за противник го имаше тенисерот кој пред неколку дена го направи најголемото ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Рожер Федерер вчера доживеа шокантна елиминација од Џон Милман во осминафиналето на Ју-Ес-Опен. Милман е првиот ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Рожер Федерер вчера доживеа шокантна елиминација од Џон Милман во осминафиналето на Ју-Ес-Опен. Милман е првиот ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Ник Кирјос даде најдобра фацијална експресија за поенот кој го изрежира Рожер Федерер во третиот сет од нивната пресметка, момент кој експресно стана хит на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Рожер Федерер го завери своето место во втората недела од грен слем турнирот во Њујорк, откако оваа вечер крајно убедливо и со без големи проблеми го совлада ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Рожер Федерер е еден од најголемите поборници за воведување на нови нешта во тенисот и менување на дел од правилата за да се направи оваа игра уште ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Рожер Федерер е противникот на Новак Ѓоковиќ во финалето на АТП Мастерот со Синсинати. Ова е епилогот по второто полуфинале во кое Федерер излезе како победник ...
  сите 84 | | | веќе видена