Рожер Федерер

  во

  Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Александар Зверев направи огромно изненадување во големото финале на Мастерсот во Лондон, докажувајќи дека победата над Рожер Федерер во полуфиналето не била ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Александар Зверев направи огромно изненадување во големото финале на Мастерсот во Лондон, докажувајќи дека победата над Рожер Федерер во полуфиналето не била ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Александар Зверев покажа дека не случајно се пласираше во големото финале на Мастерсот во Лондон, докажувајќи дека победата над Рожер Федерер во полуфиналето ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Александар Зверев направи огромно изненадување во големото финале на Мастерсот во Лондон, докажувајќи дека победата над Рожер Федерер во полуфиналето не беше ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Александар Зверев јавно му се извини на Рожер Федерер за несекојдневната ситуација која имаше големо влијание во тајбрејкот, бидејќи по тој момент, младиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Александар Зверев е првиот патник во големото финале на Мастерс турнирот во Лондон, откако ова попладне успеа да го победи Рожер Федерер во меч кој имаше една ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Александар Зверев немаше решение за расположениот Новак Ѓоковиќ во второто коло од групната фаза на Мастерсот во Лондон, но затоа ова попладне одигра ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Швајцарскиот ас, Рожер Федерер и во оваа сезона ќе игра во полуфиналето на завршниот АТП турнир на кој домаќин е Лондон. Федерер вечерва го потврди пласманот ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Кеи Нишикори започна феноменално на АТП Мастерсот во Лондон победувајќи го Рожер Федерер во првото коло, но наредните два меча кои ги одигра во „02“ арената ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Карен Хачанов беше убедливо најпријатното изенандување на Мастерс турнирот во Париз, па така откако ги победи Зверев, Иснер и Тим во патот до големото финале, ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ покажа спектакуларна игра на својот прв меч на завршниот Мастерс во Лондон и комплетно го неутрализираше најдобриот сервер на светот, Џон Изнер, ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ покажа спектакуларна игра на својот прв меч на завршниот Мастерс во Лондон и комплетно го неутрализираше најдобриот сервер на светот, Џон Изнер, ...
  сите 215 | | | веќе видена