Ивица Обрван

  во

  Македонската репрезентација на Македонија до 19 години го заврши настапот на Светското првенство на 13. позиција, по што селекторот Данило Брестовац, одлучи да ...
  сите 70 | | | веќе видена

  По дуелот Загреб - Вардар, цела Хрватска остана во неверица од партијата што црвено-црните ја пружија. Спортската редакција на ХТВ направи анализа по мечот, во ...
  сите 75 | | | веќе видена

  По дуелот Загреб – Вардар, цела Хрватска остана во неверица од партијата што црвено-црните ја пружија. Спортската редакција на ХТВ направи анализа по мечот, во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На специјална прес конференција која ја свика Ракометната федерација на Македонија за нов предводник на националниот тим беше претставен Данило Брестовац. Ова ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На специјална прес конференција која ја свика Ракометната федерација на Македонија за нов предводник на националниот тим беше претставен Данило Брестовац. Ова ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На специјална прес конференција која ја свика Ракометната федерација на Македонија за нов предводник на националниот тим беше претставен Данило Брестовац. Ова ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Данило Брестовац беше претставен како нов селектор на македонската машка сениорска репрезентација во ракомет, а тој од јуни ќе го напушти кормилото на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во исчекување на Ракометната федерација на Македонија и официјално да го промовира актуелниот стратег на Металург, Данило Брестовац за нов селектор на машката ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Данило Брестовац ќе биде нов селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија. Изборот на РФМ се падна на македонски тренер, а предводникот на ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Ракометната федерација на Македонија му се заблагодари на Раул Гонзалез за придонесот за македонската репрезентација и двете страни спогодбено го раскинаа ...
  сите 5 | | | веќе видена