HTC

  во

  Имајте во предвид дека некои кордови се скриен токму од причина што не треба да бидат достапни на корисникот кој , доколку внесе погрешни вредности, може да го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Google вчера го одржа најавениот настан на којшто ги претстави, меѓу другото, своите нови смартфони од Pixel серијата. Иако неофицијалните информации за овие ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Android го промени светот на мобилната телефонија. Од неговото создавање до сега, поминаа 10 години. Kако и зошто беше создаден популарниот оперативен систем? ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пред дуелот со камери, безжично полнење, Андроид беше скромен оперативен систем кој се потпираше само на еден телефон- Google-HTC T-Mobile G1,подоцна познат ...
  сите 4 | | | веќе видена