Билјанини Извори

  во

  Охридските ракометари в недела на домашен терен го пречекуваат должникот скопски Пролет. Со овој натпревар започнува вториот дел во Супер лигата во кој РК ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ракометарите на Охрид и Пелистер го оправдаа епитетот дерби на колото во Суперлигата и во салата „Билјанини Извори“ одиграа незаборавен натпревар, со среќен ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ракометарите на Охрид и Пелистер го оправдаа епитетот дерби на колото во Суперлигата и во салата „Билјанини Извори“ одиграа незаборавен натпревар, со среќен ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Охрид, 14. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Младите се оставени без перспектива и чекаат извинување од СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски. Зарем заборавивте дека ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ситуацијата со ниското ниво на водата во Охридското Езеро засега не е алармантна, но повторно укажува на проблемот околу стопанисувањето со водата од басенот и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Експертите учесници на годишната Конференција за управување со Дримскиот басен што се одржува во Охрид согласни дека водата од езерото може да се користи за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Реконструкцијата на градскиот кеј во Охрид нема да биде финансирана со средства од Светска банка, неофицијално дознава OhridNews. Банката имаше распишано повик ...
  сите 14 | | | веќе видена