Привршуваат преговорите за поделбата на управите


2 копии

Пред неколку дена со одлука на влада беа разрешени сите членови на управни и надзорни одбори во јавните претпријатија, установи, агенции и други правни лица. ...
| | веќе видена | слични

Со еден потег и во ист момент беа разрешени повеќе од 800 луѓе, што од ВМРО-ДПМНЕ го толкуваат како почеток на чистките и бруталната партизација на државата со ...
| | прочитана: 5223 | веќе видена | слични
2 копии

Списокот со имињата на разрешените членови на управните и надзорните одбори утре ќе биде објавен во Службен весник. Според извори од Владата, нивните служби, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Списокот со имињата на разрешените членови на управните и надзорните одбори утре ќе биде објавен во Службен весник, тврди телевизијата „24 Вести“. Според нив, ...
| | веќе видена | слични

Владата усвои решенија за разрешување на членовите на сите управни и надзорни одбори на јавните претпријатија, установи, агенции и други правни лица, а станува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска изјави дека назначувањето на новите членови на управни и надзорни одбори во ...
| | веќе видена | слични

Со само еден потег Владата ги разреши сите членови на управните и надзорните одбори на јавните претпријатија, јавните здравстени установи и јавните установи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бранислава и Лукас раскинаа поради нејзините голи фотографии кои пред 11 години ги праќала на тогашното момче. Ова се фотографиите кои и пресудија на нејзината ...
сите 68 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека одложувањето на притворите до правосилноста на решенијата за притвор им овозможиле да избегаат на ...
сите 247 | | | прочитана: 1095 | веќе видена

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 156 | | | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 938 | веќе видена

Популарната актерка Џесика Алба (36) третпат ќе стане мајка. Таа и нејзиниот сопруг Кеш Ворен се одмораат на Хаваи со своите две деца – 9-годишната Хонор и ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршуваат преговорите за поделбата на управите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: