Првото бебе во Скопје во 2017 година е машко, родено рано утринава во 04:15 часот во Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир. ...
сите 130 | | | веќе видена

Најубавото време од годината бара огромно планирање. Да се биде во тек со актуелните трендови и постојаното менување на листата на желби не е едноставна задача ...
| | веќе видена

Најмалку 35 луѓе се убиени, а околу 40 се повредени кога вооружен напаѓач почна да пука кон присутните во ноќен клуб во Истанбул на почетокот на Новата година, ...
сите 108 | | | веќе видена

next