Кумановци од две собирни места се приклучија на маршот „За заедничка Македонија”


3 копии

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот кој го организира иницијативата „За заедничка Македонија“, но овој пат тргнаа од две места, од кај спортската сала ...
| | веќе видена | слични
10 копии
8 копии
4 копии

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот што го организира граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, кој овој пат започна од пред старата црква во ...
| | веќе видена | слични

Движејќи се по централните градски улици, како и претходните вечери, маршот заврши пред платото на Центарот за култура каде што се обратија Андријана ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Играорците кои денеска се приклучија со поддршка кон граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, му дадоа подарок на претседателот Ѓорге Иванов и му ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонските фолклористи кои го предводеа денешниот марш, дадоа огромна поддршка на ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. -Ние фолклористите сме дојдени овде да дадеме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Сакаме да му изразиме поддршка на нашиот претседател Ѓорге Иванов, да не подлегне на притисоците, да ни го сочува македонското име, македонската химна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Илија Димовски во интервју за „10 минути“ посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја „држи“ говорницата во Собранието се додека СДСМ не открие што се прифатиле од ...
сите 416 | | | веќе видена

Пратеничката Мирсаде Емини доби аплауз после дијагнозата која им ја даде на нејзините колеги пратеници од ВМРО-ДПМНЕ за нивното однесување. Како лекар по ...
сите 233 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за некој медиум ...
сите 97 | | | веќе видена

Цеца во Скопје… и веднаш еуфорија! Преполна ВИП Арена, се бара влезница повеќе – по можност гратис. Се штедат пари цел месец за да се има за влезница и ...
сите 33 | | | веќе видена

За македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев најчесто слушаме за неговите бројни успеси кои ги нижи од настапите ширум светот. Приватноста на Џамбо и ...
сите 4 | | | прочитана: 8973 | веќе видена

СДСМ знае дека Претседателот Ѓорге Иванов не го прекршил Уставот со тоа што не го доделил мандатот на Зоран Заев и затоа не покренува никаква постапка против ...
сите 203 | | | веќе видена

Претседателскиот совет на ЕП го одобри предлогот за резолуција, изготвен од лидерите на четири политички групи и Комисијата за уставни прашања. Во ...
сите 187 | | | прочитана: 968 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумановци од две собирни места се приклучија на маршот „За заедничка Македонија”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: