Во напад со беспилотно летало, за кој локалните власти во Јемен сметаат дека го извршиле САД, загинале пет осомничени припадници на огранок на Ал Каеда. ...
сите 12 | | | веќе видена

Во доцниот деветнаесети век, работничата класа била во постојана битка за осумчасовен работен ден. Во доцниот деветнаесети век, работничата класа била ...
сите 13 | | | веќе видена

Пред Собранието на Република Македонија и денеска врие од полиција. Полицајците се распоредени пред законодавниот дом и во паркот Жена Борец, по инцидентите ...
сите 46 | | | веќе видена

Свештеник од Хрватска не дозволува на деца кои имаат проблеми со развојот да се причестат пред Исусовиот олтар како и останатите деца. Свештеник од ...
сите 2 | | | веќе видена

Кај депониjата Алинци во општина Прилеп ќе се гради фабрика за секундарна селекција на отпад, прва во Македонија, инвестиција во вредност од околу 60 милиони ...
сите 19 | | | веќе видена

Целата македонска јавност виде како државниот удар што го изврши СДС на 27 април почна со интонирање на албанската химна од страна на Зеќирија Ибраими од ...
сите 42 | | | веќе видена

Збогум мала лавице, живееше кратко, а остави многу и обедини многумина. Со овие зборови родителите, рпднините, пријателите, волонтерите кажаа последно збогум ...
сите 11 | | | веќе видена

Ниту сум повикал некогаш на насилство и бев прв политичар во Македонија што по случувањата во Собранието од Виена пуштив повик да нема насиилство и тоа да ...
сите 16 | | | веќе видена

СДС брзајќи да ја реализира Тиранската Платформа грубо го прекрши Уставот, законот и деловникот за работа на Собранието, СДС најбрутално ја силуваше волјата на ...
сите 367 | | | веќе видена

next