Радио Слободна Европа

.Архивска Фотографија, Верче Туфекчиева, девојче со Даунов синдром, дел од кампањата „Будење“ организирана и поддржана од Здружението за помош и поддршка на ...
сите 31 | | | веќе видена

Лого на Маѓар Телеком. Поранешните директор на Маѓар Телеком се спогодија да платат парични казни и да имаат забрана за вршење дејност за обвинението за ...
сите 38 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп го повика Советот за безбедност на Обединетите нации да подготви поостри санкции против Северна Кореа која продолжува да ...
сите 238 | | | веќе видена

„Собитија“ - постхумнa изложба на Франговски „Собитија“ е насловена првата постхумна изложба на современиот македонски сликар Нове Франговски, што во периодот ...
сите 18 | | | веќе видена

Седница на Совет на Општина Битола. На дневен ред беше работата на јавните претпријатија во Битола, но советниците си префрлуваа за тоа кој е поголем патриот и ...
сите 4 | | | веќе видена

СДСМ постојано најавува дека има стратегија за одблокирање на Собранието, но засега не е видлива. Дел од аналитичарите предупредуваат дека брзањето може да ...
сите 59 | | | веќе видена

Падините на планината Кожуф, на патот од Гевгелија до скијачкиот центар. Референдумот во Гевгелија против рудниците за злато, повторната најава за нов Клинички ...
сите 10 | | | прочитана: 162 | веќе видена

Центристот Емануел Макрон постигна голем успех со победата во вчерашниот прв круг од претседателксите избори во Франција. Тој во вториот круг што ќе се одржи ...
сите 228 | | | прочитана: 152 | веќе видена

Според анкетите, најголеми шанси за влез во вториот круг имаат центристичкиот кандидат Емануел Макрон и лидерката на крајната десница Марин Лепен, иако шанси ...
сите 293 | | | веќе видена

Средба на претседателот на Македонија Ѓорге Иванов со Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск. Решението на кризата се бара меѓу нови избори и избор на ...
сите 41 | | | веќе видена

Илустрација Дијабетичарите од Прилеп, Кривогаштани и Долнени сметаат дека фондот за лекови за дијабетес треба драстично да се зголеми и да се следат светските ...
сите 12 | | | веќе видена

Повеќе од еден месец пратениците расправаат, а мнозинството граѓани не знаат за која точка се дискутира. Социолозите сметаат дека таквата појава е резултат на ...
сите 60 | | | веќе видена

Илустрација-лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Никола Груевски гласаат на изборите на 11 декември ДУИ останува на тврдењето дека има средби на ...
сите 348 | | | прочитана: 206 | веќе видена

Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој е убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група ...
сите 117 | | | прочитана: 543 | веќе видена

next