Радио Слободна Европа

Судењето за случајот „Тврдина 2“ на СЈО е одложено поради отсуство на обвинетиот Горан Грујевски, поранешен началник на Петта управа на МВР. Одбраната вели ...
сите 25 | | | прочитана: 1642 | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес конференција по настаните во Собранието на Македонија, Скопје, 28.04.2017. Претседателот на СДСМ Зоран Заев инсистира дека е ...
сите 152 | | | веќе видена

Архивска фотографија - Полиција го обезбедува Собранието, ден откако демонстранти упаднаа во Парламентот и тепаа пратеници и новинари. За тоа дека Талат Џафери ...
сите 110 | | | веќе видена

Интернационален фестивал на монодрама во Битола, постер Десет актуелни монодрамски остварувања на актери од Естонија, Хрватска, Русија, Холандија, Полска, ...
сите 60 | | | веќе видена

Влада на Република Македонија Тече процедурата за добивање мандат за формирање нова влада. Собраниските служби го испратиле писмото до претседателот Иванов. ...
сите 209 | | | веќе видена

Од партијата демантираат дека се подготвува смена на лидерот Никола Груевски. Велат дека ќе дејствуваат согласно Уставот, законите и државните интереси, но не ...
сите 286 | | | веќе видена

Во фронтален судир на синоќешната телевизиска дебата пред вториот круг в недела, двајцата финалисти на претседателските избори во Франција, кандидатката на ...
сите 354 | | | веќе видена

Со реконструкција на филтрите на РЕК Битола, ќе може да се намали емисијата на ПМ 10 честичките. Од РЕК велат дека имаат готови проекти, донесени се одлуки за ...
сите 10 | | | веќе видена

Прес-конфренција за „Скопје Креатива 2017“ Преку триесеттина настани во три деноноќија, изложби, проекти, работилници, предавања, промоции и проекции, концерти ...
сите 34 | | | веќе видена

Архивска фотографија. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и неговиот адвокат Никола Додевски пред Кривичниот суд во Скопје по судење за „шамарите“ за ...
сите 10 | | | веќе видена

Архивска фотографија: Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу соопшти дека до владата поднел предлог за разрешување ...
сите 53 | | | веќе видена

Новоизбраниот собраниски спикер Талат Џафери седна на новото работно место. Амбасадорот на ЕУ Самуел Жбогар беше негов прв гостин. Од собраниските служби велат ...
сите 200 | | | веќе видена

Русија успеа да посее политички раздор во Соединетите држави со мешањето во претседателските избори лани. Најверојатно Москва ќе се обиде да го повтори тоа. ...
сите 16 | | | веќе видена

Трибина за потребите и проблемите со кои се соочуваат младите. Подобро образование, култура и мести за забава бараат младите на Куманово. Тие се засегнати од ...
сите 9 | | | веќе видена

next