Радио Слободна Европа

Архивска фотографија: Матурантите од Средното училиште „Наце Буѓони“ во Куманово. За осум години има осум отсто помалку ученици во Куманово. Локалната власт од ...
сите 3 | | | веќе видена

Постер за театарската претставa „ЛЕРИН полиња жито, ридишта крв“ од Русомир Богдановски, во режија на Слободан Унковски. На 26 ноември, со почеток во 20 часот, ...
сите 6 | | | веќе видена

Архифска фотографија -Јавна дискусија во Националниот младински совет. Собранието и Владата што ќе се формираат по изборите треба што побрзо да формираат ...
| | веќе видена

Европратениците Иво Вајлг, Кнут Флекенштајн и Едуард Кукан на прес конференција во Скопје. Европската тројка се надева дека изборите ќе бидат почеток на едно ...
сите 28 | | | веќе видена

Архивска фотографија - Пребројување пари во банка Сите партии ветуваат борба против корупцијата, но корумпираните политичари ги гледаат само во спротивните ...
сите 11 | | | веќе видена

Југохром не загадува како што е прикажано во јавноста, велат работниците во фабриката. Од Министерството за животна средина категорични дека комбинатот ќе мора ...
сите 24 | | | веќе видена

Ана Јовановска, сликарка „Буквата за себе и човекот“ е насловена изложбата на графики, објекти и видео на ликовната уметница Ана Јовановска, што од 25 ноември ...
| | веќе видена

Вработени во „Југохром“ протестираат против одлуката за затворање на комбинатот. Вработените во Југохром се загрижени за нивната егзистенција, откако фабриката ...
сите 56 | | | веќе видена

next