Радио Слободна Европа

Дванаесет графики од циклусот „Мапата на љубовта“ на Теута Хоџа Имери, од 14 април ќе бидат изложени во Македонскиот културен центар во Њујорк. Станува збор за ...
сите 5 | | | веќе видена

Одбележување на Светскиот ден на лица со ретки болести. Во последните години се обезбедени повеќе лекови за луѓе со ретки болести, но потребно е да се стори ...
сите 8 | | | веќе видена

Прес-конференција на Македонско-германското стопанско здружение. Патрик Мартенс, директор на Делегацијата на германското стопанство и Кристине Алтхаузер, ...
сите 10 | | | веќе видена

Нива во Тетово посадена со малини. Одгледувањето на тетовското јаболко е намалено во драстична мерка, оти земјоделците се решаваат за садење на други култури ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во увид на градежни работи на новата спортска сала на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје Фановите на РСЕ ...
сите 52 | | | веќе видена

Архивска фотографија-продолжение на конститутивната седница на деветиот парламентарен состав На инсистирање на СДСМ да се премине на избор на претседател на ...
сите 285 | | | веќе видена

Мислам дека нè очекува еден доста тежок период и без директно вклучување на меѓународните претставници ние нема да можеме да излеземе од ситуацијата во којашто ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов се среќава со граничари од земјите од ЕУ кои им помагаат на македонските граничари на македонско-грчката граница на 9 февруари 2016 ...
сите 76 | | | веќе видена

Протест на движењето За заедничка Македонија Република пишува дека Доналд Туск ги разбил надежите на СДСМ, Фокус дека она што во светот е шега, кај нас се ...
сите 65 | | | веќе видена

Библиотеката „Тане Георгиевски“ во Куманово Во кумановската библиотека „Тане Георгиевски“ посочуваат дека се работи на тоа наскоро да профункционира и подвижна ...
сите 2 | | | веќе видена

Фотографија од воздухопловната база Шајрат во Сирија која ја објави американскиот Стејт департмент Додека Русија и Иран го критикуваат првото директно воено ...
сите 367 | | | прочитана: 324 | веќе видена

next