Радио Слободна Европа

Заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија Хојт Брајан Ји на средба со претседателот Ѓорге Иванов Ден по пораките на американскиот ...
сите 453 | | | прочитана: 5618 | веќе видена

Средба меѓу американскиот државен секретар Рекс Тилерсон и шефот на грчката дипломатија Никос Козиас, Вашингтон, 13.03.2017. Според анализите во Грција, ...
сите 26 | | | веќе видена

Планот за ГТЦ во барок Последните граѓански иницијативи, кои вродија плод, се позитивен исчекор и покажуваат дека граѓаните веруваат оти со заедничка акција ...
сите 13 | | | веќе видена

Печките во фабриката Југохром Јегуновце Голем ден од поранешните работници во Југохром ги користат нивите за производство на храна за себе, но речиси никој не ...
сите 2 | | | веќе видена

Круг и квадрат“, изложба на ликовните уметници Петра Јовановска и Валентина Илијевска, постер „Круг и квадрат“ е насловена заедничката изложба на ликовните ...
| | веќе видена

Упадот на демонстранти во Собранието, од кои дел маскирани со фантомки, и тепањето на пратениците од новото парламентарно мнозинство се најкоментирани теми од ...
сите 219 | | | веќе видена

Архивска фотографија-изјава на заменик помошникот државен секретар на САД Брајан Хојт Ји по средбите во Скопје Заменик помошникот државен секретар на САД Хојт ...
сите 137 | | | веќе видена

Кај нас нема официјална бројка на лица со посебни потреби, ниту знаеме за каква попреченост зборуваме, ниту за старосна структура, ниту дали тие деца или лица ...
сите 28 | | | веќе видена

Изданијата на неделниците излегоа пред да се случи насилството во Собранието. Во последните изданија Фокус пишува за пораките кои треба да ги донесе Хојт Ји, ...
сите 21 | | | веќе видена

Со концерти во Камарите во Битола, Домот на култура „Ванчо Прке“ во Штип и со деветчасовниот хепенинг „Денес сè е џез!“ што го потпишува Здружението на џез ...
сите 17 | | | веќе видена

Бројни полициски сили го обезбедуваат македонското Собрание, откако демонстранти вчера упаднаа во Парламентот и тепаа. Меѓународната заедница го осуди ...
сите 177 | | | прочитана: 394 | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев облеан во крв откако демонстрантите упаднаа во прес салата во Собранието СДСМ порачува дека претседателот Ѓорге Иванов ќе сноси ...
сите 408 | | | прочитана: 1239 | веќе видена

next