Радио Слободна Европа

Еврокомесарот Јоханес Хан и европратениците Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн на средба со раководството на СДСМ Во заедничкото соопштение по ...
сите 126 | | | прочитана: 1058 | веќе видена

ЕврокомесаротЈоханес Хан и европратеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн во посета на Македонија Лидерите по средбите со еврокомесарот Јоханес Хан ...
сите 170 | | | прочитана: 561 | веќе видена

Еврокомесарот Јоханес Хан во посета на Македонија. Архивска фотографија Утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и координативната седница нема да донесат ...
сите 253 | | | прочитана: 402 | веќе видена

Протест во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“. Интервјуто на Груевски во кое вели дека државата е нападната и народот треба да ја спаси, ...
сите 137 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Живееме во квазидемократија со искривени вредности. Во услови на поделеност на општеството каде парадоксално пред 25 години се боревме за слобода, па не знавме ...
сите 71 | | | прочитана: 155 | веќе видена

„Огледала“ е новиот проект на уметницата Ана Јовановска „Огледала“ е насловен новиот локален и партиципативен проект на уметницата Ана Јовановска чија цел не е ...
сите 2 | | | веќе видена

Седница на Совет на Општина Битола. Неколку јавни претпријатија во Битола бараат нови вработени. Опозицијата прашува од каде ќе најдат пари, кога дел се на ...
сите 68 | | | веќе видена

Во вторник во 12 часот партиите ќе одржат координативна средба за продолжување на конститутивната седница на собранието. Истиот ден во Скопје ќе допатува и ...
сите 357 | | | прочитана: 462 | веќе видена

next