Радио Слободна Европа

Благој Нацоски, оперски пејач Во Салонот на Македонската опера и балет утре вечер ќе се случи македонската праизведба на „Зимско патување“, најпознатиот циклус ...
сите 19 | | | веќе видена

По целодневните консултации со лидерите на парламентарните партии претседателот Иванов вечерва соопшти дека мандат за составување на влада ќе го даде откако ќе ...
сите 42 | | | прочитана: 1614 | веќе видена

Џон Габриел Боркман, театарска претстава на Струмичкиот театар На сцената на Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, утре вечер ќе се случи македонската ...
сите 3 | | | веќе видена

Архивска фотографија- Обраќање на лидерот на СДСМ Зоран Заев пред владата на изборната ноќ на 11 декември Од Kабинетот на претседателот Иванов потврдуваат дека ...
сите 245 | | | прочитана: 968 | веќе видена

next