Радио Слободна Европа

Никола Груевски Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска пред ДИК прочита проглас на партијата составен од 5 точки. Тој порача дека ДИК донела незаконски одлуки. Го ...
сите 90 | | | веќе видена

Архивска фотографија- Прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски Американскиот амбасадор Џес Бејли на вчерашната средба со претседателот ...
сите 137 | | | веќе видена

Тартиф, театарска претстава во МНТ Во Македонскиот народен театар, во вторник, на 20 декември, во 20 часот, премиерно ќе биде изведена безвремената „Тартиф“ од ...
сите 22 | | | веќе видена

ДИК и утре ќе одржи седница за да расправа по последниот приговор на СДСМ. Комисијата досега прифати само еден приговор од БЕСА. Поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 751 | | | прочитана: 189 | веќе видена

Архивска фотографија - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на распит во Основен Суд 1 Не може да се користи заштитен сведок, а доказ не може да бидат ни ...
сите 33 | | | веќе видена

Со антиалбанската реторика во тек на целата кампања, но и на протестите пред ДИК, владејачката ВМРО-ДПМНЕ го потроши потенцијалот за коалиција со партија на ...
сите 11 | | | веќе видена

Поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ се собраа пред ДИК за, како што велат, да спречат да им се украде изборната победа. Пратеникот Антонио Милошоски побара да им се ...
сите 8 | | | веќе видена

Луѓето гласаат на избирачкото место во Скопје, на предвремените парламентарни избори 2016 година Началникот на кумановската полиција избегна да стане новиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Илустрација. Македонија е на четвртото место според индексот на клиентелизам во медиумите, споредбено со шест земји од регионот. Состојбите се најдобри во ...
сите 19 | | | веќе видена

next