Победата над Тунис беше среќна, 13-та по ред, на Мундијалите за Македонија. „Црвено-жолтиот” дел од публиката имаше големи причини за радост по триумфот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Најдобриот пријател на Андерсон е оваа ајкула Порт Џексон. Таа нема име, меѓутоа тој ја препознава по нејзините единствени црти. Но, и таа го препознава него, ...
| | веќе видена

Петнаесет дена по новогодишниот масакр во клубот Реина во Истанбул е уапсен Aбдулкадир Машарипов кој е осомничен за нападот во кој загинаа 39 лица. Мажот како ...
сите 66 | | | веќе видена

Овен: Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат незаборавни интимни моменти, а ...
сите 15 | | | веќе видена

ЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на патните правци Кичево - Охрид преку планинскиот премин Пресека и Гостивар ...
сите 398 | | | веќе видена

Облачно и релативно студено време со повремени врнежи од снег ќе преовладува денеска во Македонија. Повеќе врнежи се очекуваат во јужните делови од земјава, а ...
сите 316 | | | веќе видена

Двајца танчери имаа несекојдневен и уникатен настап, на едно телевизиско шоу. Тие почнаа да играат, меѓутоа никој не го очекуваше тоа што следува. Тие полека ...
сите 2 | | | веќе видена

Хрватска денес ја зафати снежно невреме кое ги блокираше улиците и во целост го отсече централниот дел од Далмација. Според извештаите од Хрватскиот автоклуб ...
сите 28 | | | веќе видена

Овен: Љубов Поставеност на Венера укажува дека на ова поле нема да имате никакви активности до 10 Јануари. Ќе бидете пречуствителни и ќе имате голема потреба ...
сите 16 | | | веќе видена

Трамп објави неколку твитови во кои ја критикува работата на ЦИА, на чие чело стои Џон Бренан, обвинувајќи го како виновникот за досиејата кои содржат ...
сите 19 | | | веќе видена

Секси пејачките ги излудеа мажите, но очигледно ни жените не можат да одолеат. „2Hot“, некогаш беше актуелна група, составена од две многу секси девојки. Тие ...
сите 2 | | | веќе видена

next