Овен Ќе бидете емотивно нестабилни, што најповеќе ќе се одрази на вашиот приватен живот, но и доста негативно ќе делува и врз вашите работни задачи. Опасноста ...
сите 15 | | | веќе видена

Грејпфрут Грејпфрутот е богат со антиоксиданси и растворливи влакна, кои помагаат во заштитата од срцеви заболувања. Затоа, јадете половина грејпфрут 3-4 пати ...
сите 2 | | | веќе видена

Претходно, од 9 часот, поглаварот на МПЦ г.г. Стефан ќе богослужи Златоустова литургија во црквата „Рождество на Пресвета Богородица“. Православните верници ...
сите 408 | | | веќе видена

Ова видео ќе ви ја врати вербата и надежта. Ова детенце од Словенија прогледа откако го измија со света вода. Во продолжение погледнете како изгледало тоа:
сите 4 | | | веќе видена

Во македонскиот табор владее одлична атмосфера, со нетрпение се очекува мечот со Шпанија вечерва во Мец. По ремито на Словенија и Тунис вчера попладне, нема ...
сите 137 | | | веќе видена

Естибализ Каранца, или позната како "The IceCream Killer", која ги убила поранешниот сопруг и љубовникот, ги распарчила и забетонирала, се сели во машки затвор ...
сите 4 | | | веќе видена

Младите автори ќе се дружат со читателите од 20-ти до 31-ви јануари. „Книгата го заслужува сопствениот престиж од една и единствена причина – книгата е ...
сите 40 | | | веќе видена

Нашите фамилијарни почетоци пред 33 години беа врвни сервис услуги, затоа денес притискаме рестарт и почнуваме повторно одново! Истражувањето и анализата на ...
сите 10 | | | веќе видена

Сара Тојер од Австрија го опишала неверојатниот момент кога му помогнала на своето време да излезе за време на породувањето со “царски рез“. 24-годишната ...
сите 4 | | | веќе видена

next