Кога се родило детето, таткото е ставен во непријатна ситуација - морал да избира помеѓу својот мал син со Даунов синдром и својата сопргуа. Сејмуел Форест од ...
| | веќе видена

Кристина Гигер до пред неколку дена беше анонимна германска скијачка, но со брзина на светлината таа стекна слава, затоа што се сликаше за списанието ...
сите 22 | | | веќе видена

Дрога од 360 килограми е пронајдена на две плажи во последните 24 часа во близина на села во Нофолк, објави националната агенција за борба против криминалот. ...
сите 12 | | | веќе видена

Веројано не постои ниту еден љубител на цртани на светот кој не слушнал за Том и Џери. Славната мачка и глушец и ден денешен останаа вистинско одличје на однос ...
сите 7 | | | веќе видена

Ужасен настан ја потресе Македонија, во полиција било пријавено уште едно силување. Според податоците од македонското МВР, 14-годишно девојче од Прилеп било ...
сите 42 | | | веќе видена

Истражувањето во Москва покажа сосема неверојатен факт, научниците кои ја испитале истата лажица од која сите верници се причестувале, утврдиле дека на нејзе ...
сите 3 | | | веќе видена

Пред Денот на вљубените - Свети Валентин, британскиот весник "Индипендент" објави листата на сексуалните градови во светот, а на прво место на листата го ...
сите 12 | | | веќе видена

next