Кралот на саксофонот, Ферус Мустафов откри шокантна информација за најголемиот бакшиш кој го добил во својата кариера како музичар. Ферус раскажа за многу ...
| | веќе видена

Се потешка суша ги зафаќа африканските земји Сомалија, Етиопија и Кенија и поради тоа над 11 милиони лица гладуваат, соопшти денеска Меѓународната федерација ...
| | веќе видена

Состојки: ½ кг брашно1 коцка квасец1 лажичка сол1 лажичка шеќер1 и ½ чаши вода1 лажичка мед Подготовка:Заматете го квасецот со малку млака вода. Направетее ...
сите 51 | | | веќе видена

Гостин во емисијата "Интервју" беше Југослав Петрушиќ Доминик, српско-Француски контра разузнавачки агент Поранешен припадник на Француската легија на странци ...
| | веќе видена

По успехот на првата заедничка колекција, која се продаде за само неколку часа, Викторија Бекам и Estée Lauder го продолжуваат своето партнерство.Сопругата на ...
сите 3 | | | веќе видена

На преливникот на браната Орвил, која е висок 230 метри и е највисок во САД, има огромна дупка која се уште се проширува, но властите велат дека нема опасност ...
сите 118 | | | веќе видена

- ВМРО-ДПМНЕ во пишано соопштение до медиумите наведува дека „наместо да го гони криминалот, Специјалното Јавно Обвинителство го штити и аболицира криминалецот ...
сите 104 | | | веќе видена

Шест лица загинаа, а десетици се повредени по силниот земјотрес со магнидута 6,7 степени по Рихтер, кој вчера го погоди Филипинит, соопштува CNN. "Имаме шест ...
сите 44 | | | веќе видена

Германската скијачка Кристина Гајгер учествува на Светското првенство, но таа повеќе предизвика вниманието во јавноста, бидејќи се фотографираше за Плејбој ...
сите 22 | | | веќе видена

Полноќна паника го закова Лос Анџелес. Телевизијата "Ен-Би-Си" соопшти за сомнителен предмет на метро станицата "Холивуд енд Хајленд".Таа се наоѓа во ...
сите 42 | | | веќе видена

Oвен (21.03 – 20.04) Не се откажувате од својата цел веќе подолго време. Имате јасен фокус за тоа што го сакате.Не се занимавате многу со емоциите во последно ...
сите 14 | | | веќе видена

next