Лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи, вечерва на фејсбук објави дека поднел неотповиклива оставка од функцијата.  „Драги пријатели, ...
сите 25 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 10 декември. Денеска е Св. маченици Мина, Ермоген и Евграф. Мина и Ермоген беа родум атињани. ...
сите 20 | | | веќе видена

Вилата во која се забавуваше Ден Близеријан во Лас Вегас, местото на кое настанаа некои од најозлогласените и најразвратни фотографии и видеа објавени на ...
сите 2 | | | веќе видена

Четири лица се повредени во тешка сообраќајна незгода меѓу две патнички возила што попладнево околу 14 часот и 40 минути, се случила на патот Охрид­- Кичево, ...
сите 102 | | | веќе видена

Британската манекенка и глумица Кели Брук ќе ги израдува своите обожаватели со календар за 2017 година, а судејќи според првите фотографии кои ги објавила на ...
сите 12 | | | веќе видена

Актерката Ебру Озкан и пред улогата на Дилара во хит серијата „Парампарче“, македонските гледачи можеа да ја видат и во улогата на Халиде од серијата „Имотот ...
сите 16 | | | веќе видена

24-годишниот Анис Амри кој е осомничен за терористичкиот напад на Божиќниот пазар во Берлин пристигнал во Италија во 2011-та година од Тунис. Тој пристигнал на ...
сите 122 | | | веќе видена

Тринаесет години пред свадбата, Кевин Тејлор ја скршил ногата. Изгледало како обична повреда додека не се развило нарушување на нервите, дистрофички синдром. ...
| | прочитана: 288 | веќе видена

Актерката Моника Белучи ги има најдобрите, но и најгрубите телохранители кои воопшто не се попустливи кон фотографите.   Славната актерка моментално престојува ...
сите 6 | | | веќе видена

Десет годишното девојче од Северна Ирска ги воодушеви луѓето низ целиот светот со својата изведба во училишниот хор. Малата Кајли Роџерс ја отпеа песната ...
сите 11 | | | веќе видена

Битолската полиција поднесе кривична пријава против Љ.Б. (42) и В.Б. (39), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
сите 61 | | | веќе видена

Шокантно видео снимено во Дамаск покажува како родителите се простуваат од своите ќерки ( 7 и 9 години) пред да ги испратат во смрт. Најпрво на снимката се ...
сите 8 | | | веќе видена

next