Ненадејната и прерана смрт на македонскиот музички уметник, маестро Саша Николовски – Ѓумар викендов ја потресе јавноста, а најтажна и завиена во болка и тага ...
сите 51 | | | прочитана: 269 | веќе видена

Од осум часот се воведува забрана  за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој Плетвар од превентивни причини, соопшти Автомотосојузот на ...
сите 478 | | | веќе видена

Иако денес стана сосема нормално вештачки да ги зголемуваме градите, постојат совети кои треба внимателно да се прочитаат пред да се одлучите на операција. ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако келнер на социјалните мрежи споделил морничава фотографија која наводно била снимена во неговата кујна, сопствениците на кинескиот ресторан во Италија ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите телевиски куќи имаат временска прогноза во рамките на информативната програма. Но, една ТВ куќа од Мексико посебно се издвојува. Поради оваа девојка, ...
сите 244 | | | веќе видена

Јована Јоциќ, девојката на Саша Ковачевиќ, ги запали социјалните мрежи со фотографија од туш кабина. Јована позираше целосно гола, но досега таа постојано ...
сите 8 | | | прочитана: 1059 | веќе видена

Турскиот актер кој на нас ни е познат по улогата на Бали Бег од познатата серија “Величенствениот“, неодамна се вери со својата долгогодишна девојка. Каде тие ...
сите 3 | | | прочитана: 436 | веќе видена

Треса Мидлтон од Англија како тинејџерка доживеала многу лошо работи да многумина нема да веруваат ека некогаш таа ќе се опорави и ќе води нормален живот. ...
сите 3 | | | веќе видена

Цеца со семејството му оддаде почит на својот починат сопруг. Најголемо внимание привлече појавувањето на ќерката на Аркан Софија, која од Белгија пристигна на ...
сите 58 | | | веќе видена

ОвенЌе бидете многу трпеливи истрајни (што е чудно). Свесни сте дека до целта можете да дојдете само полека, но сигурно. Се што сте замислиле бара од вас ...
| | веќе видена

Денес цели 17 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во белградскиот хотел Интерконтинентал. Додека сите во Србија будно го чекаат пристигнувањето на ...
сите 60 | | | веќе видена

Кој не ја гледал последната емисија на “Ѕвездите на Гранд“ пропуштил невидено шоу. Она што со солзи ги насмеа луѓето во студиото и гледачите е сцената кога ...
сите 9 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот по интервенција на екипите на ...
сите 468 | | | веќе видена

Кога на сцената на Гранд се појавила Александра Ѓурановиќ (25) без текст остана публиката, гледачите и продукциското жири. Александра испеала две песни “Rođena ...
сите 3 | | | веќе видена

next