Неодоливо сочна чоколадна торта

Состојки: 100 г брашно 1 лажица џем од кајсии или сливи 2 лажички прашак за пециво Пола лажичка сол 175 г растопен путер 3 јајца 2 лажици какао 200 г шеќер 100 г темно чоколадо + 50 г путер за преливот 4 – 5 лажици џем за премачкување 1 ванилин шеќер Приготвување: Растопениот путер измешајте го со шеќерот и ванилиниот шеќер. Во друг сад измешајте ги брашното и какаото, додадете ги јајцата, ...

⇐ DailyАрт Кујна ⇒