Американска архиепископија: Eкспертите на ООН да го разгледаат прашањето за Аја Софија

Американската архиепископија на Вселенската патријаршија испрати барање до експертите на Обединетите нации да ја повикаат Турција на одговорност за одлуката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод Европските денови на културното наследство, оваа година под мотото „Културното наследство и училиштата“ НУ Музеј – Куманово преку проектот „Сподели ...
| | веќе видена | слични

Најмалиот етнолошки музеј на Симеон Златев-Моне што се наоѓа во тетовско Џепчиште во рамки на Европските денови на културно наследство оваа година на ...
| | веќе видена | слични

Во организација на Националната галерија на Република Северна Македонија веќе се одржаа две креативни работилници насловени „Детски фасцинации 20“, инспирирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска до 7 октомври ќе се одржи централното одбележување на Еврпските денови на културното наследство, коишто во нашата земја годинава се фокусирани на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 338 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 545 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 326 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 174 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американска архиепископија: Eкспертите на ООН да го разгледаат прашањето за Аја Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: