Како шегата на К-15 за “нашата земја” од пред 25 години стана реалност (ВИДЕО)

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
| | веќе видена | слични

Социјалната мрежа Твитер објави дека ќе ги брише твитовите во кои се посакува смрт на американскиот претседател Доналд Трамп кој вечерва е пренесен во воената ...
| | веќе видена | слични

Во врска со јубилејот две години откако граѓаните на референдум одлучија да не го менуваат името професорката Јасна Котеска со иронична порака која укажува на ...
| | веќе видена | слични

Портсалот „Офф.нет.мк“ со „показна вежба“ за конзистентноста на ставовите на сегашниот претседател Стево Пендаровски преку неговото тврдење дека „процесот ...
| | веќе видена | слични

Како се чувствуваа претставниците на власта во координативното тело за спроведување на пропаднатиот референдум за името од 30 септември 2018 година по ...
| | веќе видена | слични

Глобалната координаторка на непартиското движење „Ние сме Македонија“, Ана Дукоска, ја коментира неуспешната проба на Националната платформа за онлајн настава. ...
| | веќе видена | слични

Ланската година бугарскиот претседател Румен Радев ни даде 30 да се откажеме од македонскиот засебен идентитет ако сакаме да почнеме преговори со ЕУ. По една ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во услови кога состојбата со коронавирусот во земјата е алармантна, бројот на заразени е троцифрен и континуирано расте насекаде низ државата од клучно ...
сите 588 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и Законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 449 | | | веќе видена

Во вчерашната изјава за медиумите, директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ информираше дека е започната ...
сите 149 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 184 | | | веќе видена

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
сите 95 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 108 | | | веќе видена

Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како шегата на К-15 за “нашата земја” од пред 25 години стана реалност (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: